برای اینکه بتوانیم تنظیماتی درسیستم تلفنی الستیکس انجام دهیم باید وارد محیط گرافیکی تحت وب آن شویم.این محیط به صورت پیش فرض دارای یک کاربر به نام "admin" است و رمز آن توسط خود کاربر و هنگام نصب تعیین می گردد.حال اگر قصد تغییر این رمز را دارید باید بتوانید وارد این محیط شوید ،به شرط آنکه رمز قبلی را به خاطر داشته باشید.در غیر این صورت لازم می شود از راه دیگری برای تغییر این رمز استفاده کنید.
الستیکس تنظیمات محیط گرافیکی خود را در دیتابیس SQlite قرار می دهد، در واقع SQLite یک دیتابیس تک فایلی، بسیار سریع و سبک است. 
الستیکس اطلاعاتی نظیر: اطلاعات کاربران، اطلاعات منوها، فکس، تنظیمات محیط وب و بسیاری از تنظیمات کوچک دیگر را در این فایل های قرار می دهد. محل قرار گیری فایل های SQLite محیط وب الستیکس مسیر var/www/db/ می باشد، این فایل ها با پسوند db. در این مسیر قابل مشاهده و دسترس هستند، فایل مخصوص نگهداری اطلاعات کاربران محیط وب "acl.db" است، حال باید چگونگی دسترسی و اعمال تغییرات در این فایل را بررسی کنیم.
برای اعمال تغییرات آرتاگستر در این مقاله 2 راه را بیان می کند:
  1. استفاده از یک addon در فایر فاکس برای اعمال تغییرات در فایل acl.db
  2. تغییر رمز جاری بواسطه دستور از محیط کنسول لینوکس CLI
راه اول: استفاده از یک addon در فایر فاکس برای اعمال تغییرات در فایل acl.db
- فایل acl.db را بواسطه برنامه winscp به روی محیط دسکتاپ خود کپی نمایید.
- addon ویرایش فایل های SQLite را بر روی فایر فاکس خود نصب نمایید، برای این کار در فایر فاکس منوی tools--> Add-ons رفته و در بخش جستجو کلمه "SQLite Manager" را جستجو کرده و نصب نمایید، بعد از restart برنامه فایر فاکس این addon در منوی tools قابل دسترس است.
- بواسطه addon نصب شده فایل acl.db را باز کنید.
- جدول acl_user را انتخاب نمایید.
- همانطور که مشاهده می نمایید، کاربر admin در لیست ما وجود دارد، کافی است مقدار password را به آنچه که میخواهید تغییر دهید، البته یک نکته وجود دارد، رمز عبور به صورت hash شده با MD5 ذخیره شده است، در اینجا من زمر عبور 123456 را به صورت کد شده قرار می دهم، در این صورت شما اگر مقدار رمز را با مقدار ریز قرار دهید، رمز شما به 123456 تغییر می یابد.
** رمز عبور "123456" به صورت کد شده با MD5 عبارت زیر است:
e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e
- حال کافی است فایل را save کرده و به جای خود یعنی مسیر var/www/db/ برگردانید، سپس از محیط وب با admin و رمز 123456 ورود نمایید.

راه دوم: تغییر رمز جاری بواسطه دستور از محیط کنسول لینوکس CLI
- برای این منظور می بایست کنسول لینوکس را برای اجرای دستور داشته باشید، در واقع می توانید کنار سرور باشید و یا از راه دور با putty این کار را انجام دهید. دستور که ما برای اعمال تغییرات در فایل acl.db استفاده می کنیم sqlite3 است که برای کار با دیتابیس SQLite کاربرد دارد.
- دستور زیر را بر روی کنسول خود اجرا نمایید.
مهم نیست در کدام مسیر این کار را انجام می دهید زیرا در این دستور آدرس فایل دیتابیس از root‌ لینوکس داده شده است.

sqlite3 /var/www/db/acl.db "UPDATE acl_user SET 5_password='e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e' WHERE name='admin'"
حال رمز عبور کاربر admin‌ به ۱۲۳۴۵۶ تغییر ‍پیدا کرده است.