حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation
با سلام خدمت دوستان و همراهان آرتاگستر ، اگر جهت  نصب Hyper-V در محیط VMware Workstation  با خطای عدم امکان نصب Hyper-V در محیط نرم افزار VMware Workstation مواجه شدید ، ما به جهت حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation این مقاله را برای شما آماده کردیم .
توجه داشته باشید در برخی از نسخه های VMware Workstation با خطایی مشابه زیر مواجه میشوید :


در واقع پیام A hypervisor is already running یعنی اینکه به شما این امکان را نمیدهد تا در محیط مجازی اقدام به نصب تکنولوژی مجازی سازی کنید .
برای حل این مشکل میبایست فایل VMX مربوط به ماشین مجازی خود را با Notepad باز کرده و دستور زیر را در انتهای آن اضافه نمایید :
hypervisor.cpuid.v0 = “FALSE”
مانند تصویر زیر :


با اضافه کردن این خط دستور مشکل بالا بر طرف میشود ولی حتی اگر بعد از انتخاب گزینه Hyper-V در Roles با خطای زیر مواجه شدید باید تغییراتی در تنظیمات ماشین مجازی خود اجرا اعمال نمایید :


این خطا نشان میدهد که پردازنده ماشین مجازی قابلیت پشتیبانی از مجازی سازی را ندارد. کسانی که میخواهند از قابلیت مجازی سازی ونرم افزار های آن استفاده نمایند بایستی Virtualization را در Bios سیستم فعال نمایند .
این در حالی است که در قسمت Bios یک ماشین مجازی چیزی به نام Virtualization وجود ندارد پس بایستی تنظیمات آن را در قسمت Setting یک ماشین مجازی مطابق شکل زیر انجام دهیم :
توجه داشته باشید گزینه Virtualize Intel VT-x/EPT or AMD-v/RVI را از لیست preferred Mode انتخاب کرده و تیک گزینه Virtualize Intel VT-x/EPT or AMD-v/RVI را بزنید.


با اعمال این تغییرات شما حل مشکل نصب Hyper-v روی vmware workstation را یاد گرفته اید !!