تکنولوژی ANR در دوربین مدار بسته
مهمترین هدف از این تکنولوژی ضبط تصاویر دوربین روی SD Card می باشد.
در دوربین های مدار بسته برای کنترل تصاویر دوربین از دستگاه ضبط تصاویر استفاده میشود.
حال اگر به هر دلیلی ارتباط بین دوربین و NVR قطع شود، نتیجه چه خواهد بود؟ آیا تصاویر ضبط شده از بین خواهد رفت؟
راهکار سیستم مدار بسته برای حل این مشکل چیست؟ آیا می توان تصاویر زمان قطع ارتباط را به نوعی بازیابی نمود؟
شرکت آرتا گستر در این مقاله قصد دارد راه کار حل این مشکل را برای شما عزیزان نشان دهد پس ما را همراهی کنید...

تکنولوژی ANR
ANR مخفف واژه  Automatic Network Replenishment است به معنای  ” به روز رسانی خودکار تحت شبکه ” می باشد.
زمانی که این قابلیت فعال می شود این دستور به دوربین داده می شود تا در صورت قطع ارتباط آن با دستگاه ضبط کننده(به هر دلیلی) اطلاعات تصاویر را بر روی کارت حافظه خود ذخیره نماید. بنابراین به هیچ گونه رابط شبکه ای نیاز نخواهد بود و دوربین می تواند بعنوان یک دستگاه مستقل عمل نموده و عدم کارکرد دستگاه ضبط را جبران کند.
پس از رفع مشکل قطع ارتباط دوربین و مرکز کنترل ضبط ،تصاویر ضبط شده روی SD کارت دوربین مجددا بر روی NVR فراخوانی شده و در محل خود با در نظر گرفتن اولویت زمانی قرار می گیرد.

مهمترین دلایل قطع ارتباط بین دوربین مداربسته و NVR
  1. در عملکرد سویچ شبکه اختلالی ایجاد شود
  2. اختلال در عملکرد NVR
  3. مشکل در کابل شبکه

نحوه Set Up تنظیمات ANR

برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را طی میکنیم.

Web configuration > Storage > Schedule Settings > Advanced

سپس گزینه Enable ANR را انتخاب میکنیم. برای حداکثر کارایی می توانید از حالت pre-record نیز استفاده نمائید. زمانی که این قابلیت را فعال می کنید دوربین درست پیش از قطع ارتباطش با دستگاه ضبط شروع به ضبط تصاویر می کند که حتی می تواند تصویر عامل خرابکار(در صورت وجود) را نیز ضبط کند. هیچگونه محدودیتی در تعداد دوربین ها در این قابلیت وجود ندارد اما این در صورتی است که همه دروبین ها مجهز به کارت حافظه باشند.

نکاتی که باید در مورد برق دوربین توجه شود 

 عملکرد صحیح ANR به برق دوربین مدار بسته بستگی دارد که نباید هیچ وقت قطع شود و در صورت قطع برق از تغذیه دوربین تامین شود.
در صورت خرابی، خاموشی و یا نرسیدن برق به دستگاه NVR دوربین ها نیز خاموش می شوند. به همین دلیل، اگر مایل به استفاده از قابلیت ANR هستید، لازم است مطمئن شوید که هر دوربین دارای منبع تغذیه جداگانه ای است.

راه حلی برای افزایش کارایی سیستم

ANR قایلیتی است برای زمانی که دوربین شما در مکانی قرار دارد که امکان تخریب و دستکاری  بالایی وجود دارد. اما اگر به فضایی بیشتر از حجم کارت حافظه نیاز داشته باشیم ،راه کاری با عنوان N+1 طراحی شده که قابلیت این را دارد که یک NVR کاملا جداگانه را به عنوان یک پشتیبان خودکار در سیستم داشته باشید. البته این راهکار به طور خاص برای سیستم هایی که مجهز به دوربین های IP بزرگ و پیشرفته هستند طراحی شده است که از چندین دستگاه ضبط کننده استفاده می کنند.
برای این منظور باید ویژگی Hot Spare در منوی تنظیمات فعال شود در این صورت می توانید یک NVR را به عنوان پشتیبان تعیین کنید و سپس آن را به هر تعداد دستگاه ضبط کننده در سیستم لینک کنید. این ضبط کننده پشتیبان در اسرع وقت می تواند تشخیص دهد که کدام یک از ضبط کننده های اصلی آفلاین است. سپس هنگامی که دستگاه ضبط مختل شده فعالیت خود را از سر می گیرد اطلاعاتی که توسط دستگاه پشتیبان ذخیره شده، به آن انتقال می یابد. این قابلیت نه تنها یک راهکار عالی برای محافظت در مقابل دستکاری های احتمالی است، بلکه می تواند در صورتی که یکی از ضبط کننده های شما دچار مشکل سخت افزاری باشد نیز به عنوان یک قابلیت موثر عمل کند.