تجهیزات دوربین مداربسته

تجهیزات دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته از نظر نوع سیستم

دوربین های مداربسته از نظر نوع سیستم به دو نوع متفاوت تقسیم می شوند:

    دوربین مداربسته آنالوگ: انتقال اطلاعات در دوربین های آنالوگ به صورت آنالوگ صورت می گیرد نام این دوربین های نیز با توجه به این خصوصیت انتخاب شده. در دوربین های آنالوگ پس از ایجاد تصویر در چیپ تصویر به وسیله یک مبدل اطلاعات را به صورت آنالوگ در آورده و آن را انتقال می دهند.
    دوربین مداربسته شبکه یا دیجیتال: انتقال اطلاعات در این دسته از دوربین های مداربسته تحت پروتوکل های شبکه صورت می گیرد. این امر امکان همخوانی کامل این دوربین ها با شبکه های کامپیوتری را فراهم می آورد. با توجه به انتقال دیجیتال اطلاعات، دوربین های شبکه از بسیاری جهات نسبت به دوربین های آنالوگ برتری دارند.

در زمان انتخاب دوربین مداربسته به چه عواملی بیشتر توجه کنم؟

    رزولوشن تصویر: رزولوشن یا تفکیک پذیری تصویر مشخص کننده امکان تشخیص جزئیات بیشتر در یک تصویر است. بسیاری از مشتریان روزولشن و کیفیت تصویر را دو المان یکسان در مورد دوربین می دانند، گرچه روزولشن مهمترین عامل کیفیت تصویر دوربین های مداربسته است اما المان های بسیار مهم دیگری نیز در این رابطه دخیل هستند.
    نوع بدنه دوربین: نوع بدنه دوربین و میزان همخوانی آن با محل نصب دوربین از نکات مهم دیگر در انتخاب دوربین مناسب است. در صورت عدم تناسب نوع بدنه و محل نصب دوربین، ممکن است عمر دوربین شما به شدت کاهش یابد و یا مجبور به پرداخت هزینه های اضافه برای دوربین شوید.
    نوع و برد دید در شب: با توجه به اهمیت بسیار بالای دوربین های مداربسته در طول شب دید در شب و برد و نوع آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
    مکانیزم های بهبود دهنده تصویر: مکانیزم های بهبود دهنده تصویر به شما کمک می کند در شرایط بد نوری یا جوی همچنان تصویری مناسب از دوربین خود دریافت کنید. در صورتی که نیاز به نصب دوربین در شرایط غیر عادی نوری باشد انتخاب خوب این مکانیزم ها کمک زیادی به شما می کند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ما بر آن داریم تا با مشاوره مشتریان را از خدمات مطلع سازیم

تماس با ما
.
© تمامی حقوق این سایت متعلق بهآرتا گستر می باشد.
Scroll to Top