صفحه اصلی

 Register یا ثبات در پردازنده کامپیوتر چیست ؟

Register یا ثبات در پردازنده کامپیوتر چیست ؟

همانطور که دستورالعمل ها و به طور کلی برنامه ها بایستی در حافظه RAM سیستم بارگزاری شوند تا ما بتوانیم از آنها استفاده کنیم Register ها یا ثبات های حافظه پردازنده نیز از این قاعده مستثنی نیستند بدین معنی که پردازنده کامپیوتر برای اینکه بتواند پردازش های خود را روی دستورالعمل ها انجام دهد بایستی در یک مکانی آن کار ها را انجام دهد و آن مکان ها جایی نیست جز Register یا ثبات های حافظه پردازنده یا CPU سیستم. Register ها یا ثبات های حافظه پردازنده یک کامپیوتر برای ذخیره و انتقال داده ها و دستورالعمل ها با سرعت بسیار بالا مورد استفاده قرار میگیرد. همانطور که میدانید CPU کامیپوتر قطع به یقین یکی از مهم ترین و پیچیده ترین اجزاء یک کامپیوتر محسوب میشود و طبیعتاََ یک سخت افزار تک منظوره و یک بعدی نیست و وظایف متعددی بر عهده دارد. از این رو Register در پردازنده دارای انواع مختلفی است که هر کدام به نوبه خود در امر هندل و پردازش کردن دستورالعمل ها برای CPU بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است. همانطور که احتمالاََ حدس میزنید حافظه های Register پردازنده از سریعترین حافظه های یک کامپیوتر به شمار میرود (حتی سریعتر از حافظه کش L1 پردازنده)، زیرا CPU برای انجام پردازش های خود بر روی دستورالعمل ها دستورالعمل ها را در حافظه Register ذخیره میکند و سپس روی آنها پردازش را انجام میدهد. Register های پردازنده به طور کلی 3 وظیفه به نام های Decode ،Fetch و Execute را در امر پردازش دستورات بر عهده دارد که در زیر به توضیح هر کدام میپردازیم.
ادامه مطلب
قسمت بیست و یکم آموزش الفبای سـئو :: سئوی منفی یا (Negative SEO) در سئو چیست؟

قسمت بیست و یکم آموزش الفبای سـئو :: سئوی منفی یا (Negative SEO) در سئو چیست؟

سئوی منفی یـا Negative SEO چیست؟
امروزه با گسترش دنیای شبکه و وب و مهاجرت کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن و همچنین رقابت دیجیتالی بین وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی سئو اهمیت بسیاری پیدا کرده است.بنابراین به عنوان یک شخصی که صاحب کسب و کار اینترنتی و یا وبسایتی هستید باید این نکته را بدانید که حتما برای پیشرفت و رقابت با سایر رقبا به یک متخصص سئو نیازمند هستید.مطلبی که قرار است در این مقاله درموردش صحبت کنیم اصطلاحی است تحت عنوان سئوی منفی یا به انگلیسی Negative SEO که البته ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که تفاوت این واژه با سئوی کلاه سیاه چیست؟
ادامه مطلب
قسمت بیستم آموزش الفبای سـئو  بازاریابی گوشه یا (Niche Marketing) در سئو چیست؟

قسمت بیستم آموزش الفبای سـئو بازاریابی گوشه یا (Niche Marketing) در سئو چیست؟

آرتاگستربا مطلبی دیگر در حوزه سئو همراه شما عزیزان است همچنانکه اطلاع دارید کسب و کارهای متنوع برای بیشتر شناخته شدن تجارت و کارشان از وبسایت استفاده می کنند و وبسایت خودش به خودی خود نمی تواند در فروش بیشتر شما موثر شود بلکه استراتژی های دیجیتال مارکتینگ و سئوی وبسایت است که در نهایت به موفقیت کسب و کار شما منجر خواهد شد.بنابراین همان طور که در مقالات گذشته نیز اشاره کرده بودیم در این مطلب نیز مجددا یادآور می شویم که مبحث سئو زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ می باشد پس اگر کلماتی همچون بازاریابی را شنیدید خیلی تعجب نکنید و با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
انواع شبکه های رایانه ای از نظر اندازه و نحویه اتصال

انواع شبکه های رایانه ای از نظر اندازه و نحویه اتصال

«شبکه شخصی» (Personal Area Network)
یک «شبکه رایانه ای» است که برای ارتباطات میان وسایل رایانه ای که اطراف یک فرد می باشند (مانند «تلفن»ها و «رایانه های جیبی» (PDA) که به آن «دستیار دیجیتالی شخصی» نیز می گویند) بکار می رود. این که این وسایل ممکن است متعلق به آن فرد باشند یا خیر جای بحث خود را دارد. برد یک شبکه شخصی عموماً چند متر بیشتر نیست. موارد مصرف شبکه های خصوصی می تواند جهت ارتباطات وسایل شخصی چند نفر به یکدیگر و یا برقراری اتصال این وسایل به شبکه ای در سطح بالاتر و شبکه «اینترنت» باشد. ارتباطات شبکه های شخصی ممکن است به صورت سیمی به «گذرگاه»های رایانه مانند USB و FireWire برقرار شود. همچنین با بهره گیری از فناوری هایی مانند IrDA، «بلوتوث» (Bluetooth) و UWB می توان شبکه های شخصی را به صورت بی سیم ساخت.در ادامه با آرتاگستر همراه باشید تا با انواع دیگر شبکه های رایانه از نظر اندازه و نحوه اتصال آن اشنا شوید.
ادامه مطلب
کوکی چیست ؟ و مفهوم محتویات فعال

کوکی چیست ؟ و مفهوم محتویات فعال

هر يک از ما در مدت زمان اتصال به اينترنت از وب سايت ها و يا وبلاگ های زیادی ديدن می کنیم . طراحان و پياده کنندگان وب سايت ها و وبلاگ ها به منظور ارائه خدمات مورد نظر خود از امکانات و يا بهتر بگوئيم تکنولوژی های متفاوتی استفاه می کنند . اغلب ملاقات کننده گان ، احساس خاصی نسبت به اين تکنولوژی ها نداشته و صرفا" برای آنان نوع سرويس ها و خدمات ارائه شده دارای اهميت است . برخی از تکنولوژی های استفاده شده عليرغم داشتن جنبه های مثبت و مهم به ابزارهائی برای برنامه ريزی برخی حملات تبديل شده و حريم خصوصی کاربران را به مخاطره می اندازد .محتويات فعال ( Active contents ) و کوکی ها ( Cookies )از جمله موارد فوق ، می باشند.
ادامه مطلب
GPS چگونه کار می‌کند؟

GPS چگونه کار می‌کند؟

ماهواره‌های این سیستم ، در مداراتی دقیق هر روز 2 بار به دور زمین می‌گردند و اطلاعاتی را به زمین مخابره می‌کنند. گیرنده‌های GPS این اطلاعات را دریافت کرده و با انجام محاسبات هندسی ، محل دقیق گیرنده را نسبت به زمین محاسبه می‌کنند. در واقع گیرنده زمان ارسال سیگنال توسط ماهواره را با زمان دریافت آن مقایسه می‌کند. از اختلاف این دو زمان فاصله گیرنده از ماهواره تعیین می‌گردد. حال این عمل را با داده‌های دریافتی از چند ماهواره دیگر تکرار می‌کند و بدین ترتیب محل دقیق گیرنده را با اختلافی ناچیز ، معین می‌کند. گیرنده به دریافت اطلاعات همزمان از حداقل 3 ماهواره برای محاسبه 2 بعدی و یافتن طول و عرض جغرافیایی و همچنین دریافت اطلاعات حداقل 4 ماهواره برای یافتن مختصات سه بعدی نیازمند است. با ادامه دریافت اطلاعات از ماهواره‌ها گیرنده اقدام به محاسبه سرعت ، جهت ، مسیر پیموده شده ، فواصل طی شده ، فاصله باقی مانده تا مقصد ، زمان طلوع و غروب خورشید و بسیاری اطلاعات مفید دیگر ، می‌نماید.
ادامه مطلب
چاه ارت چیست و لزوم وجود آن

چاه ارت چیست و لزوم وجود آن

چاه ارت(earth) در مفهوم به معنی زمین است که نام دیگر آن سیستم اتصال زمین است. سیستم اتصال به زمیندارای چاه ارت و سیم اتصال است . وظیفه چاه ارت وصل کردن هرگونه جریان الکتریکی به زمین است که این عملکرد بیشتر برای جلوگیری از برق گرفتگی صورت میگیرد. به عبارتی بهتر با وصل کردن تمام دستگاه های برقی صنعتی , مخابراتی و خانگی با سیم اتصال به چاه ارت یک سیستم ارتینگ را به وجود آورده ایم. هدف از اجرای سیستم ارتینگ جلوگیری از نشتی جریان الکتریکی و مدارات الکتریکی و جلوگیری از برق گرفتگی است که این مسئله در صنعت برق امر مهم و ضروری به حساب می آید.
ادامه مطلب
مشکلات به وجود آمده از اینترنت اشیاء

مشکلات به وجود آمده از اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء در تکنولوژی یک مفهوم شگفت انگیز است که تا مدتهای مدید تنها یک رویا بود. حالا این تکنولوژی دنیا را چون طوفان درنوردیده و با سرعت باورنکردنی در حال پیشرفت است. مورگان استنلی پیش بینی می‌کند که تا سال 2020 حدود 75 میلیون دستگاه متصل به اینترنت وجود خواهد داشت. حالا با این سرعت رشد و فراگیر شدن آن مشکلات و نقاط ضعف اینترنت اشیاء نیز نمایان شده است.با آرتاگسترهمراه باشید.
ادامه مطلب
10 آسیب‌پذیری در روترهای بی‌سیم دی لینک شناسایی شدند

10 آسیب‌پذیری در روترهای بی‌سیم دی لینک شناسایی شدند

پیر کیم؛ پژوهشگر امنیتی موفق شد 10 آسیب‌پذیری روز صفر را در روترهای دی لینک مدل D-Link DIR 850L شناسایی کند. این پژوهشگر امنیتی پس از افشای عمومی آسیب‌پذیری‌ها به مالکان روترهای فوق پیشنهاد کرد روترهای خود را از شبکه جدا کرده و به سراغ روترهای دیگری بروند.
ادامه مطلب

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ما بر آن داریم تا با مشاوره مشتریان را از خدمات مطلع سازیم

تماس با ما
.
© تمامی حقوق این سایت متعلق بهآرتا گستر می باشد.
Scroll to Top