CRM


Customer Relationship Management   مخفف کلماتcrm  به معنی مدیریت روابط با مشتری 
است. سی،آر،ام نرم افزاری است که برای کسب آگاهی بیشتر در مورد نیازها و رفتار مشتریات برای ارتباط بیشتر با آنها استفاده می شود. به طور خلاصه سی،آر،ام نرم افزاری است که به جمع آوری تمامی اطلاعات در مورد مشتریان،فروش ،تاثیر بازاریابی،واکنش ها و رفتار بازار در کنار هم کمک می کند.
 نرم افزار CRM   ابزاری است که کمک می کند مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری در کسب و کارها قابل پیاده سازی و خودکارسازی گردد.
اثرات استفاده درست از CRM باورنکردنی است، یک تحقیق نشان می دهد که استفاده از CRM :
•    میزان تبدیل سرنخ (زنگ خور، مراجع و...) به مشتری شما را 3 برابر می کند ( یعنی اگر قبلا از 100 نفری که در نمایشگاه به غرفه شما می آمدند 10 نفر مشتری می شد با نرم افزار CRM     این عدد تا 30 نفر قابل افزایش است(
•    درآمد هر کارمند فروش را تا 41 درصد افزایش می دهد
•    تکرار خرید مشتریان را تا 27 درصد افزایش می دهد
•    هزینه های تبلیغات را تا 23 درصد کاهش می دهد


شرکت گارتنر که از غولهای تحقیقاتی حوزه فن آوری اطلاعات است، CRM  را کاملا مستقل از بستر نرم افزاری آن و به صورت زیر تعریف میکند:

CRM  یا مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی کلان برای تمام کسب و کار است که با هدف بهینه کردن سود، درآمد و رضایت مشتریان به کار گرفته میشود و برای محقق کردن این هدف، همه ی فعالیتهای کسب و کار را حول گروه های مختلف مشتریان سامان میدهد و میکوشد رفتارهایی را در کسب و کار ایجاد کرده و توسعه دهد که نهایتا به رضایت بیشتر مشتریان منتهی شود.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ما بر آن داریم تا با مشاوره مشتریان را از خدمات مطلع سازیم

تماس با ما
.
© تمامی حقوق این سایت متعلق بهآرتا گستر می باشد.
Scroll to Top